vetra logo1-1

Ar verta šokti ?


IMG 5277 

Kodėl sportiniai šokiai - naudinga žmogui sporto šaka ?

Pirmiausia todėl, kad nekenkia sveikatai. Pradėti šokti gali kiekvienas, nesvarbu, kokio jis būtų amžiaus- pradedant pačiais jauniaisiais 5-6 metų vaikais ir baigiant garbaus amžiaus sulaukusiais žmonėmis. Pradedančio šokėjo organizmas pratinamas prie palengva didėjančio krūvio, pamažu pripranta prie vis sunkėjančių treniruočių pratimų ir užduočių. Juolab kad treniruočių metu didelio tempo ir daug jėgos reikalaujantys pratimai keičiami lėtesniais, nuolat kinta ir atskirų kūno dalių apkrova.Vis daugiau tėvelių veda savo vaikučius į šokių pamokas suprasdami, kad šokiai koreguoja netiesų stuburą ar įdingą laikyseną. Vaikams šokiai padeda užmegsti nuoširdžią draugystę ir šioje sporo šakoje jie lieka ilgam.

 

Sportiniai šokiai puikiai padeda žmogui valdyti savo judesius, koordinaciją. Šokantis žmogus visada jaučiasi patogiai, kad ir kur jis būtų- parduotuvėje, sporto aikštelėje ar prie automobilio vairo.

Šokiai padeda žmogui išsiugdyti gražią laikyseną, skiriasi ir šokėjų eisena. Gatvėje visada sugebame atskirti žmogų, kuris kada nors lankė šokių pamokas. Šokant nuolat tobulinamas žmogaus kvėpavimas. Taip pat žinoma,kad šokiai, kaip ir kita aktyvi ir sveika žmogaus veikla, pailgina gyvenimą, padeda įveikti spartų ritmą, atsikratyti rutinos, pailsėti nuo kasdieninio darbo.

Šokiai pakelia bendrą organizmo tonusą ir taip leidžia ilgiau išlikti darbingiems ir svarbiausia –laimingiems. Šokantis žmogus tikrai myli gyvenimą , moka juo džiaugtis ir žino kaip atrasti šį džiaugsmą.Šokis – tai kultūros dalis, dvasinio bendravimo išraiška. Gražiai šokti visais laikais buvo lygiai kaip gražiai dainuoti, mandagiai elgtis. .Įtikinkite kaip šokių užsiėmimai sugriauna jūsų šeimos rutiną, grąžina bendravimo džiaugsmą ir emocinę pusiausvyrą.

Dalia Ržeuskienė, Respublikos treneris, tarptautinės WDSF kategorijos teisėja.

Daugiau šioje kategorijoje: Mokytis šokti - be poros »